Saç Mezoterapisi nedir, faydaları nelerdir?

Saçın ihtiyacı olan aminoasit, mineral ve vitamin karışım kokteyllerinin özel olarak üretilmiş ince uçlu iğneler ile direk saç derisine enjekte edilmesine  saç mezoterapisi denir. Bu işlem saçın köklerini besler, saç dökülmesini durdurur, saçları canladırır, saç tellerini kalınlaştırır ve saçların daha parlak, canlı görünmesini sağlar. Saç mezoterapisi saç dökülmesi ve tedavilerinde faydalı bulunmuştur.

Saç mezoterapisi her yaş grubundaki bireylere güvenle  uygulanabilir.  Saç mezoterapisi ve tedavisine başlamadan önce altta yatan dökülme sebepleri araştırılmalı ve onların da tedavisine başlanmalıdır. Aksi takdirde yapılan  saç tedavileri belli bir süre sonra yeteriz kalır.

Saç mezoterapisi hem kadınlarda hemde erkeklerde saç dökülmesini önleyen, canlılık ve hacim veren tedavilerde kullanılan yöntemlerden biridir. Saçların ihtiyacı olan ve gerekli mineral, vitamin ve aminoasitler ile diğer besin ögelerinin saç hüzresine direk ulaşmasını sağlar. Bu yöntemle hücre metobolizması hızlanır, saç derisindeki kan dolaşımı hızlanır, saç folikülleri canlanarak güçlü, hacimli, sağlıklı saçlara ulaşmanızı sağlar. Tüycüklerin gelişrek saç kılı haline dönmesini destekler.

Saç mezoterapisi genellikle 2 haftada bir kez olarak uygulama planlanır. Kullanılan ürün içeriklerine göre seans ücretleri değişkenlik göstermektedir. Oldukça ince ve özel olarak üretilmiş mezoterapi iğneleri kullanılarak saçlı deri içerisine aminoasit, vitamin, mineral ve çok değerli diğer bileşenler enjekte edilir. Ağrı eşiği düşük olanlar için ağrı azaltıcı özel bir alet kullanılabilir.

Hamilerlerde, emzirenlerde, kanser hastalarında önerilmez.

Saç tedavilerinde PRP ve mezoterapinin birlikte kullanılmasını sonucu daha başarılı sonuçlar alınır. Bu iki ayrı işlem saç için çok değerlidir. Bu işlemler doktor tarafından yapılması gerekir.

 

Yasal Uyarı: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Saç Mezoterapisi nedir, faydaları nelerdir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön