PRP Uygulamalarının Medikal Estetikteki kullanımı

PRP yüz, boyun, dekolte, ellerin üstü ve bacak içleri, kollar saçlı deri gibi cilt yenilenmesini ve gençleşmesini gerektiren tüm alanlarda kullanılır. Gözaltı morluklarında ve leke tedavisinde iyi sonuçlar alınabilir.

Derin kırışıklıklar için PRP’nin otolog trombin ile bileşiminden sonra bir jel haline dönüşür. Bu jel yoğun doku onarımı süreci başlatarak hacim kayıplarını giderecek bir etki gösterir. PRP Jel sadece hacim kazandırıcı bir dolgu olarak etki göstermez, aynı zamanda da enjeksiyonun yapıldığı yeri çevreleyen dokunun aynısı olan yeni bir doku oluşturur. Bu dolgu kişinin kendisine ait olduğu için alerji ve yan etkisi olmamaktadır. Kırışıklık ve çökmelerde iyileşme görülecektir.

Cildin destek kollajen miktarında azalma ve kırılmalara bağlı olarak ciltte meydana gelen sarkmalarda yapılan PRP içerindeki büyüme faktörlerinin kollajenlerin yeniden yapılandırılmasını sağlar ve cilt elastikiyetinin artması ve cilt sarkmalarında iyileşme sağlanacaktır.

Akne, skar ve çatlaklarda yara iyileştirici mekanizma ile çalışan trombositler salgıladıkları büyüme faktörleri ile lezyonların daha küçülmelerini ve daha az görünür hale gelmelerini sağlar.

PRP Uygulamasında olumlu etki ne zaman görülür?

Uygulamadan hemen sonra ciltte sağlıklı bir parlaklık ortaya çıkar. Daha sonra bu parlak görünümde biraz gerileme olur, ancak 3 veya 4. seanslardan sonra(yani 1 kür uygulandıktan sonra )kalıcı bir etki belirgin hale gelir.

Etkinin tam olarak sağlanması için kaç uygulama yapmak gerekir?

Aslında nihai bir sonuç elde etmek amacıyla 2-3 hafta aralıklarla en az 3 seans yapmak gerekir. Daha sonra da her 6-12 ayda bir uygulama yapılması sonuçların korunmasına olanak verir. Uygulanan kürlerin etkisi kalıcı bir gençleştirici etkiye eşdeğerdir.

Yasal Uyarı: Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

PRP Uygulamalarının Medikal Estetikteki kullanımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön